Bu kaplıca tıp dünyasının senelerce yapmak için uğraşıp yapamadığı neyi yapabiliyor da gazetenizde ticari bir işletmenin reklamını bu şekilde yaparak umut tacirliğine ortak oluyorsunuz ey @milliyetcomtr ??? Gazetecilik bu kadar mı ayağa düştü artık? Haberin içeriğinde bir kaplıca görevlisi (ki kimdir bu görevli? Tıbbi uzmanlığı var mı? Bekçi mi? Hizmetli mi?) şunu diyor: ‘felçli gelen yürüyerek gidiyor’. Ve siz bu zırvalığı alıp da haber başlığı yapıyorsunuz. Tıklanma uğruna yarattığınız boş hayallerin vebali ve bu haberle edindiğiniz ‘faydaların’ diyeti umarım sizi bulacaktır.
.
Haberi bir arkadaşım paylaştı benimle; belki paylaşırsın da çare olur insanlara diye. Evet paylaşıyorum… ama deva olsun diye değil, en baştan beri hiç bıkmadan söylediğim bir şeyi bu kez bas bas bağırarak tekrar hatırlatayım diye paylaşıyorum…
.
OMURİLİK FELCİNİN KESİN BİR TEDAVİSİ YOKTUR. DEVA OLABİLECEK TEK ŞEY KİŞİNİN KENDİ AZİM VE İRADESİDİR. İŞİNİ DOĞRU ŞEKİLDE YAPAN UZMANLAR EŞLİĞİNDE SABIRLA YAPILACAK FİZİK TEDAVİ ÇALIŞMALARI DIŞINDA HİÇ BİR DOKTOR, HİÇ BİR FİZYOTERAPİST, HİÇ BİR KAPLICA, HİÇ BİR İLAÇ, HİÇ BİR KIRIK ÇIKIKCI SİZE EKSTRA BİR TEDAVİ UYGULAYARAK YÜRÜMENİZİ SAĞLAYAMAZ. SİZİNLE BU GERÇEKLERİ PAYLAŞMAYAN, GÖZÜ CEBİNİZDE OLAN UMUT TACİRLERİNDEN LÜTFEN UZAK DURUN.
.
KAPLICALAR, AKAPUNKTUR TEDAVİSİ, GINSENG GİBİ BESİN TAKVİYELERİ VE HİDROTERAPİ GİBİ BİR ÇOK YÖNTEM SAĞLIKLI BİR İNSANIN HAYAT KALİTESİNİ NE KADAR ARTIRIYORSA SİZİN DE HAYATINIZA AYNI ETKİDE BULUNACAKTIR. BELKİ DE HAYATINIZI DAHA DA KOLAYLAŞTIRACAKTIR AMA FİZİK TEDAVİYLE ÇALIŞTIRILAMAYAN SİNİRLERİ ONARMASI YA DA AKTİVE ETMESİ GİBİ BİR DURUM SÖZ KONUSU OLAMAZ.
.
‘FELÇLİ GELEN YÜRÜYEREK GİDİYOR’, ‘SENİ BEN YÜRÜTÜRÜM’ TARZI SÖYLEMLERİ FELÇLİ OLARAK HAYATINI SÜRDÜREN HERKES HAYATINDA EN AZ BİR KERE DUYMUŞTUR VE NE DEMEK İSTEDİĞİMİ, NEDEN BU KADAR TEPKİ GÖSTERDİĞİMİ ÇOK DAHA İYİ ANLAYACAKTIR.