Fit in Time… Almanlar tarafından bulunan EMS (Electronic Muscle Stimulation) sistemiyle Miha Bodytec teknolojisini kullanan yeni nesil bir spor aktivitesi. Tek bir seansı 25 dakika alıyorsunuz ve siz antremanınızı yaparken vücudunuza verilen akım tüm kas gruplarını aynı anda çalıştırıyor. 

.
.
Ben de iki haftadır çalıştığım üniversitenin spor merkezinde yapıyorum ve çok da memnunum. Fizik tedavideki aldığım akımın aynısı olduğu için çok zorlandığımı söyleyemem. 25 dakikalık bir çalışmanın 4-6 saat salonda geçirilen zamana denk geldiği ifade ediliyor, bu yüzden haftada sadece bir kez alıyorum (haftada en fazla da 2 seans almak öneriliyor). Akımlar 4’er saniyelik aralıklarla veriliyor ve her arada kaslar dinlendiriliyor.
.
.
Bu teknolojide elektriksel kas uyarımı ile idman sırasında beyin, kasların kasılıp harekete geçmesini sağlayan elektrik sinyalleri gönderiyor. Bu elektrik sinyalleriyle de kaslara normalden çok daha yoğun oranda uyarı gönderiliyor ve böylece kasların çalışması artıyor.
.
.
Kendi adıma söylemem gerekirse, 25 dakikalık miha body seansında, normalde yaptığım bireysel spordan daha fazla yoruldum. Sistem daha çok büyük şehirlerde bulunuyor ve seans ücretleri oldukça pahalı. Çalıştığım üniversitenin nispeten daha ekonomik ücretlerle bu sistemi hizmete sokması benim için de bir şans oldu.